Kdo v České republice nejlépe komunikuje s novináři? PR Klub spouští nominace profesního ocenění Mluvčí roku

Startuje další ročník oborového ocenění Mluvčí roku, které vyhlašuje PR Klub. I v letošním roce se hledají nejlepší profesionálové v oboru z řad ředitelů komunikace a vnějších vztahů, PR manažerů, tiskových mluvčí a také zároveň PR týmy. Nejlepší komunikátory v České republice, kteří se o ocenění budou ucházet, mohou od dnešního dne nominovat jak zástupci médií, tak osobnosti z oblasti komunikace a public relations. Z nominovaných mluvčích a týmů bude vítěze vybírat ve dvou kolech odborná porota složená z šéfredaktorů a redaktorů nejvýznamnějších médií a zkušených odborníků na PR a komunikaci. Slavnostní vyhlášení je naplánované již letos na konci listopadu. 

V posledních dvou letech se čím dál tím více ukazuje důležitost tiskových mluvčích a PR profesionálů ve firmách, ve veřejném i neziskovém sektoru. Nominaci na ocenění Mluvčí roku 2021 si tak zaslouží zejména ti, kteří PR oboru dělají dlouhodobě dobré jméno, vykonávají svou práci mluvčích maximálně profesionálně, transparentně a proaktivně,“ řekl Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu.

Nominace do letošního ročníku ocenění Mluvčí roku 2021 budou probíhat od 15. září do 12. října 2021 v následujících kategoriích:

  • Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru
  • Nejlepší mluvčí soukromého sektoru
  • PR tým roku
  • Kreativní přístup v době pandemie

V jednotlivých kategoriích lze nominovat více jednotlivců z řad profesionálů na komunikaci či PR týmů, stačí opakovaně vyplnit a odeslat nominaci, ve které je třeba uvést jméno, příjmení, název firmy či subjektu, ve kterém mluvčí či tým pracuje, i důvody, proč by měla toto ocenění porota udělit právě danému komunikátorovi či firemnímu týmu. Do kategorie PR tým je možné nominovat pouze interní, tzv. in-house týmy, nikoliv agenturní.

Novinkou bude letos i speciální kategorie Kreativní přístup v době pandemie. „Zejména v řadě oborů, které byly pandemií nejvíce postiženy, bylo klíčové zajistit aktuální a proaktivní přístup směrem k novinářům i veřejnosti. Řada komunikátorů tak má za sebou i nepřetržitou krizovou komunikaci spojenou s koronavirem, která kladla vysoké nároky na flexibilitu i odolnost vůči stresu. Vládní opatření, například často měnící se pravidla i omezení setkávání osob, však ovlivnila práci mluvčích napříč všemi sektory. Ti tak museli přijít často s kreativními nápady, originálními přístupy a inovacemi ve vztahu k médiím. A na ty se chceme v této kategorii ocenění zaměřit,“ doplnil k novince letošního ročníku Pavel Vlček.

Slavnostní vyhlášení výsledků profesního ocenění Mluvčí roku 2021, kterou vyhlašuje PR Klub, proběhne na galavečeru v listopadu 2021 v Praze.

V loňském ročníku získala ocenění Nejlepší mluvčí veřejného sektoru Jana Poštová ze Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Nejlepším mluvčím soukromého sektoru za rok 2020 se stal Václav Koukolíček, manažer externí komunikace Tesco Stores ČR. PR týmem byl loni vyhlášen tým korporátní komunikace Plzeňského Prazdroje.

A kdo si odnese ocenění domů letos? Nominujte své oblíbené tiskové mluvčí či PR týmy právě teď!
Odkaz k nominaci najdete zde.

Ocenění navazuje na tradici Českého klubu mluvčích, který od roku 2003 pořádal udílení profesní ceny Mluvčí roku ve spolupráci s Komorou Public relations.

Kontakt pro média

Pavel Vlček,
předseda Výkonného výboru