PR Klub vyhlásil finalisty ocenění Mluvčí roku 2023

Profesní organizace PR Klub vyhlásila finalisty oborové ceny Mluvčí roku 2023. Ty nejlepší komunikátory z České republiky, kteří tímto postupují do posledního kola hodnocení, vybrala porota z celkových 248 nominací. Vítězové si odnesou titul v kategoriích Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru, Nejlepší mluvčí soukromého sektoru a PR tým roku. Kdo se jimi stane, se dozvíme během galavečera 31. ledna 2024 v prostorách pražského hotelu Stages Hotel Prague.

 

 

PR Klub každoročně uděluje ocenění nejlepším profesionálům nebo PR týmům, kteří prostřednictvím efektivní komunikace posilují pozitivní reputaci organizací či značek. Do letošního hodnocení se zapojila 22členná porota, jejíž součástí jsou zkušení novináři a odborníci na Public Relations a komunikaci.

Mezi finalisty jednotlivých kategorií byli ve dvou kolech hodnocení vybráni (v abecedním pořadí):

Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru

-    Aleš Cimbala – Městské státní zastupitelství v Praze 
-    Daniel Drake – Ministerstvo zahraničních věcí 
-    Jakub Ghanem – Městská policie Brno 
-    Jan Rýdl – Ředitelství silnic a dálnic 
-    Radek Šalša – Česká bankovní asociace 

Nejlepší mluvčí soukromého sektoru

-    Klára Divíšková – Letiště Praha 
-    Roman Gazdík – ČEZ 
-    Zdeněk Kovář – Plzeňský Prazdroj 
-    Václav Sochor – Tipsport
-    Patricie Šedivá – T-Mobile Czech Republic 

PR tým roku

-    Britské velvyslanectví v Praze 
-    ČEZ 
-    Člověk v tísni 
-    Tipsport
-    Volební tým prezidenta Petra Pavla 


Význam role komunikátorů je stále větší, vyžaduje široký repertoár znalostí, dovedností a strategický přístup,“ říká Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu, a dodává, že se jedná o klíčovou funkci s významným dopadem na reputaci organizace či značky. Reputace a důvěryhodnost jsou pak nezbytnými pilíři úspěchu při dosahování stanovených cílů organizací. 

PR Klub každoročně uděluje cenu těm osobnostem, které odvádějí svou práci na poli komunikace s maximální profesionalitou, transparentností, proaktivitou a samozřejmě v souladu s etickými pravidly profese," doplňuje Michaela Pišiová, výkonná ředitelka PR Klubu.

V loňském ročníku získal ocenění Nejlepší mluvčí veřejného sektoru Miroslav Čepický z Nadace rodiny Vlčkových. Nejlepším mluvčím soukromého sektoru za rok 2022 se stal Pavel Jína ze Škoda Auto, který se letos posunul do globální komunikace společnosti. PR týmem byl vyhlášen komunikační tým Hasičského záchranného sboru České republiky.

Mezi partnery ocenění patří PRE, Mediaboard, Stages Hotel Prague, Coca-Cola HBC a Bohemia Sekt. Mediálními partnery jsou CNN Prima News a Newstream.cz. 

 

Kontakt pro média

Pavel Vlček,
předseda Výkonného výboru