Tým rozšiřujeme i v současné krizi, říká Štěpán Soukeník z Facebooku

Datum vydání: 6. 4. 2020

K jakým opatřením v oblasti komunikace a HR přistupuje společnost Facebook na mezinárodní i lokální úrovni v současné situaci? Odpovědi nám poskytl Štěpán Soukeník z Facebooku pracující ve Varšavě.

Jak se u vás v důsledku současného stavu mění pracovní procesy? Je ve vašem týmu možné realizovat veškeré vaše pracovní úkony a komunikaci prostřednictvím home office?

Většina z nás pracuje na home office a snaží se přenést většinu běžných aktivit a schůzek do online prostoru. Situace v různých týmech je samozřejmě odlišná, ale celá firma se nyní soustředí na to, aby byli všichni zaměstnanci v bezpečí, a maximálně nás podporuje. Konkrétně náš tým (Politics and Government Outreach) pracuje bez zásadních omezení. Absolutní většina aktivit se nyní soustředí na to, jak můžeme našim partnerům a uživatelům za Facebook co nejvíce pomoci.

Rozšiřujete v důsledku současné situace výrazně svůj tým? Pokud ano, koho nyní primárně hledáte (tzn. jaká bude jeho agenda)? 

Náš tým rozšiřujeme neustále, nyní hledáme několik nových kolegů například do týmů public policy, communications, sales atp. Otevřené pozice jsou na webu.

Využíváte pro komunikaci v současném stavu asistenci odborníků?

Názory odborné veřejnosti jsou pro nás důležité a mnoho nových projektů, na kterých pracujeme, se bez konzultací s experty z byznysu, akademické sféry, či v této situaci zdravotnictví, neobejde.

Uplatňujete momentálně nějaká opatření proti fake news, šíření poplašných zpráv a nevhodnému obsahu na Facebooku ohledně Covid-19?

V reakci na šíření nového koronaviru podporujeme snahu globálních institucí veřejného zdravotnictví, aby lidé byli v pořádku a informováni. Zaměřujeme se na to, aby měl každý uživatel k dispozici co nejpřesnější informace. Zastavujeme šíření dezinformací a nebezpečného obsahu na našich platformách, podporujeme různé organizace, které bojují proti šíření koronaviru a pomáhají se znovuobnovením ekonomiky. V neposlední řadě přímo podporujeme různé státní instituce a ukazujeme uživatelům oficiální informační weby ministerstev a vlád s potvrzenými a faktickými informacemi o COVID-19. Více najdete na https://about.fb.com/news/2020/03/coronavirus/.