Vítáme nové únorové členy PR Klubu

Datum vydání: 17. 2. 2023

Únor se nesl ve znamení četných přihlášek institucionálních členů. Poznejte nové profesionály z oblasti komunikace a firemních vztahů.

 

Ondřej Soška

Generální komisař české účasti na Expo 2025, Česká centra

Ondřej Soška je manažerem s více než 20 lety praxe ze soukromé i veřejné sféry. Zkušenosti získával v 
Evropě, USA, Středním i Dálném východě, kde se zabýval mezinárodním obchodem, tvorbou
obchodních strategií a vedením multikulturních týmů. Devět let pracoval pro společnost Preciosa
Lighting. Je zakládajícím členem sdružení českých firem, podnikatelů a manažerů působících v 
regionu Středního východu Czech Business Council v Dubaji, v letech 2014–2020 zde zastával funkci
viceprezidenta. Během svého působení ve Fakultní nemocnici Ostrava měl mimo jiné na starosti
aktualizaci korporátní strategie a brand identity. Od konce srpna 2022 je generálním komisařem
české účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO 2025 v japonské Ósace.

Jana Kohoutová

Manažer komunikace Expo 2025, Česká centra

Jana Kohoutová se v oblasti komunikace pohybuje více než deset let. Nejdříve prošla médii (lokální
noviny, časopis Studentský list a iList.cz, Aktuálně.cz a Hospodářské noviny), postupně se však
přeorientovala na PR. Má zkušenosti z firemního prostředí, státní správy i akademické sféry a s velice
rozmanitou škálou témat – od začínajících startupů přes velké investice až po prezentaci Česka
v zahraničí, zejména v USA. Od roku 2018 působila ve státní agentuře CzechInvest, kde se
vypracovala na pozici mluvčí, následně vedla komunikaci v technologickém startupu Storyous, který
je od konce roku 2020 součástí mezinárodní skupiny SaltPay. V současné době je manažerkou
komunikace a mluvčí české účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO 2025, která se bude konat
v japonské Ósace.

Marek Šedivý

Prezident, Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Marek Šedivý je prezidentem AVPO ČR od jejího vzniku v roce 2010. Jako viceprezident Sekce nestátních neziskových organizací je členem prezidia Unie zaměstnavatelských svazů ČR, dále je členem Výboru pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace. V současnosti také působí na své alma mater –  České zemědělské univerzitě v Praze, kde odpovídá za péči o absolventy. V minulosti pracoval jako ředitel Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda a vedl obecně prospěšnou společnost Neziskovky.cz.  V AVPO ČR je statutární osobou, odpovídá za správu a splňování zákonných podmínek asociace. Předsedá Správní radě AVPO ČR, spolu s jejími členy se podílí na vedení a na strategii AVPO ČR. Reprezentuje AVPO ČR navenek, je zapojen do projektů souvisejících se změnami legislativy nebo vzděláváním, účastní se jednání Sekce sociálních a zdravotních služeb a Sekce pacientských organizací. Přispívá k fundraisingu a public relations asociace.

Monika Jindrová

Ředitelka, Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

V neziskovém sektoru se pohybuji cca od roku 2010. Od roku 2016 pracuji na pozici ředitelky AVPO ČR, kde se mimo jiné věnuji propagaci našich aktivit, komunikaci s médii, značce spolehlivosti, správě sociálních sítí. Naším posláním je vést veřejně prospěšné organizace k profesionalitě a pro soukromé dárce vytvářet podmínky pro darování bez obav.

Lucie Zitterbartová 

Zakladatelka content studia Lucky Citron & Copywriterka

První tiskovou zprávu napsala už někdy kolem roku 2002. Postupem času získala zkušenosti v PR jako textařský exekutivec. Souběžně sbírala zkušenosti v B2B obchodu a B2B marketingu. V roce 2021 založila content studio Lucky Citron, které se specializuje na budování osobních značek podnikatelů a majitelů firem. Tvoří obsah pro LinkedIn, weby, blogy a do médií. V roli jednatelky je zodpovědná za rozvoj lidí v týmu i celé agentury a za strategii digitální komunikace pro klienty i interně. Věří, že dobrý marketér se celoživotně vzdělává v oboru i v oblastech souvisejících.

Klára Divíšková

Tisková mluvčí, Letiště Praha

Klára Divíšková je tiskovou mluvčí společnosti Letiště Praha dva roky. V mediální se branži pohybuje přes deset let. Dříve vedla komunikaci a byla tiskovou mluvčí na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Předtím působila jako redaktorka centra zpravodajství Českého rozhlasu a časopisu Týden. Vystudovala tvůrčí psaní a mediální komunikaci na Literární akademii Josefa Škvoreckého.

Radek Tulis

Manažer PR, Rodinný pivovar Bernard

Začínal typicky studentským časopisem, dobrovolnicky psal pro různé spolky a aktivity, pokračoval v regionálních novinách. V roce 2002 byl u vzniku krajského studia Českého rozhlasu v Jihlavě, kde reportoval a editoval ve zpravodajství a moderoval vlastní hudební pořady. Následovala dlouhá služba pro jihlavskou radnici, odkud odešel na volnou nohu. Od roku 2020 pracuje v Rodinném pivovaru Bernard.

Noah Zyla 

PR manažer, Amazon

Noah má za sebou téměř dvacet let zkušeností v oblasti komunikace a marketingu. V současné době pracuje jako PR manažer Amazonu v České republice a na Slovensku. Předtím pracoval pro agenturu Grayling, kde měl jako senior PR konzultant na starosti tým zodpovědný především  za klienty jako Visa, AstraZeneca nebo KHNP. Působil také jako manažer PR a interní komunikace finanční skupiny AXA v České republice a na Slovensku. Ve svém volném čase se věnuje analogové a zejména polaroidové fotografii. Pravidelně vystavuje a jeho práce jsou součástí i několika fotografických publikací.

Radka Vavroušková

Oddělení komunikace a regionální spolupráce, Dům zahraniční spolupráce

Radka Vavroušková vede komunikaci Domu zahraniční spolupráce (DZS) – organizace, která v Česku spravuje Erasmus+ a dalších dvacet programů a sítí umožňujících českým žákům, studentům i pedagogům získávat cenné zkušenosti v zahraničí. Před svým příchodem do DZS působila v PR agentuře Temper Communication a věnovala se propagaci v oblasti kultury a cestovního ruchu.