Seminář "Jak se komunikuje ve velkých městech Česka mimo metropoli" přináší příležitost setkat se s kolegy z Brna a dalších moravských měst, a sdílet zkušenosti v oblasti komunikace. Tato událost poskytne platformu pro porozumění a diskuzi o různých aspektech komunikace v urbanizovaných oblastech mimo hlavní město. Seminář je zaměřen na témata současnosti a konkrétní zkušenosti z praxe.

Akci pořádá PR Klub ve spolupráci s ČEZ, kapacita je omezena na 50 míst.

 

 

O své poznatky se s vámi podělí:

 • Jakub Ghanem – vedoucí tiskového oddělení Městské policie Brno, držitel ocenění Talent roku 2022 – Zlatý středník, PR Klub
 • Pavel Vlček – předseda Výkonného výboru PR Klubu
 • Petr Šuleř – vedoucí Útvaru jaderná komunikace ČEZ
 • Lucie Dosedělová – PR manažerka a tisková mluvčí Skupiny Srovnejto & Marek Steiger – Head of Brand, Mediaboard

 

O čem bude řeč?

Jakub Ghanem: "Komunikace Městské policie Brno"

 • Jakub Ghanem představí příklady a přístupy k úspěšné komunikaci Městské policie Brno s občany a jak tyto postupy mohou sloužit jako vzor pro jiná města.

Pavel Vlček: "Udržitelnost - Top komunikační téma současnosti"

 • Pavel Vlček se zaměří na velice aktuální téma udržitelnosti, která v budování reputace hraje stále důležitější roli. A je skvělé, že pro efektivní komunikaci udržitelných témat máme spoustu insightů.

Petr Šuleř: "Komunikace jádra a největší investiční projekt v historii Česka"

 • Přednáška se zabývá moderními marketingovými a komunikačními metodami aplikovanými v České republice na konkrétním případě mimořádně náročných jaderných projektů. Na jednotlivých případových studiích přináší rozklíčování úlohy médií a sociálních sítí v prostředí informačního zahlcení. Zabývá se základy plánování komunikačních kampaní a využití moderních komunikačních prvků, včetně aplikace umělé inteligence.

Marek Steiger a Lucie Dosedělová: "Výsledky regionální kampaně a tornádo na jihu Moravy"

 • Marek Steiger a Lucie Dosedělová se podělí o zkušenosti z regionální mediální kampaně zaměřené na podpojištěný majetek obyvatel na jihu Moravy po tornádu.

 

Kdo se přijde podělit o své znalosti a dovednosti

Petr Šuleř

Vedoucí útvaru Jaderná komunikace společnosti ČEZ

Petr Šuleř je vedoucí útvaru Jaderná komunikace společnosti ČEZ a.s.,  a zároveň na menší úvazek akademický pracovník a externí spolupracovník Mezinárodní agentury pro atomovou energii se sídlem ve Vídni.

Vystudoval marketing na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, doktorát v oblasti kvantitativní ekonomie získal na Žilinské univerzitě. V oblasti akademického výzkumu se věnuje především využití umělé inteligence v ekonomických modelech, publikoval desítky odborných článků, je spoluautorem tří odborných knih. Ve společnosti ČEZ se věnuje vnější a vnitřní komunikaci jaderných elektráren.

Odpovídá za:

 • řízení komunikace v rámci elektráren Dukovany a Temelín
 • řízení krizové komunikace v rámci elektráren Dukovany a Temelín
 • řízení interní komunikace v rámci elektráren Dukovany a Temelín
 • styk s médii v tuzemsku v oblasti stávajících jaderných elektráren
 • komunikaci se širokou veřejností v oblasti stávajících jaderných elektráren
 • komunikaci se stakeholdery v oblasti stávajících jaderných elektráren
 • oblast komunikace v rámci spolupráce s Mezinárodní organizací pro atomovou energii a Světovou organizací provozovatelů jaderných elektráren

Jakub Ghanem

Tiskový mluvčí Městské policie Brno

Jakub je vedoucím tiskového oddělení Městské policie Brno, kde působí dvanáctým rokem. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého a mediální studia na Karlově univerzitě. Pracoval tři roky jako redaktor MF DNES a editor iDnes.cz. Na Automotodromu Brno měl na starosti tiskové středisko, public relations a media relations. Pořádání akcí a komunikaci se věnoval také v produkční a reklamní agentuře SNIP & CO. O práci strážníků se snaží informovat otevřeně, srozumitelným jazykem, poutavě a prostřednictvím kanálů, které cílové skupiny rády využívají.

 

Lucie Dosedělová

PR manažerka a tisková mluvčí, Srovnejto.cz

Lucie Dosedělová se celý svůj profesní život věnuje PR, médiím a eventům. V současné době je PR manažerkou a tiskovou mluvčí Skupiny Srovnejto. V minulosti zastávala pozici tiskové mluvčí Zoo Praha, předtím několik let mluvila za Ústecký kraj a vedla krajské oddělení mediální komunikace. Ještě jako novinářka působila v televizním zpravodajství Prima FTV nebo Vltava Labe Media. V roce 2021 se stala stříbrnou mluvčí v anketě Mluvčí roku, v roce 2018 byla finalistkou tohoto ocenění. Od letošního roku vede také vlastní komunikační projekt s názvem Lepší projev.

Marek Steiger

Head of Brand v Mediaboard

Marek Steiger zastává pozici Head of Brand partnerských společností Mediaboard a Imper. Předtím byl ředitelem pro klientský servis komunikační agentury Olmer ad a Talk PR. V minulosti působil také jako vedoucí externí komunikace a tiskový mluvčí ve společnosti Vodafone, kde stál u významných milníků jako uvedení neomezených dat na český trh, představení sítí 5G či akvizice UPC. Významnou zkušeností pro něj bylo rovněž jeho 14leté působení v Zoo Praha.

 

Pavel Vlček

PR Klub – Předseda Výkonného výboru

Pavel Vlček je předseda Výkonného výboru PR Klubu sdružujícího téměř 350 profesionálů a 40 organizací v oboru public relations a komunikace. Během své kariéry odpovídal za komunikaci Citibank, Rosatom, Ministerstva průmyslu a obchodu nebo mBank a byl redaktorem časopisů Marketing&Media a Auto Motor a Sport. V současnosti působí jako konzultant a člen Rady vlády pro udržitelný rozvoj ČR.

Jak se na místo dostanete

Místo konání

Potrefená Husa
Ve Vaňkovce 462/1
60200 Brno-střed-Trnitá

Kontakt pro účastníky