v PR je potřeba být kreativní a odvážný a i zkušení komunikátoři se často pohybují na samé hranici možností. Jakých omylů se nejčastěji dopouštíme kolem autorských práv a jak správně šířit obsah na sociálních sítích? Jak dosáhnout stažení poškozujícího obsahu či opravy nepřesné informace co nejrychleji? Jak předejít potenciální krizové komunikaci či jak se vhodně bránit před "hejtry"?

Během semináře se zaměříme na následující témata:

  • Piárista vs novinář - právní možnosti na obranu, opravy nepřesností, jak pracovat s off-the-record informacemi, výjimky.
  • Jak správně šířit cizí obsah na sociálních sítích?
  • GDPR
  • V PR je potřeba být kreativní a odvážný - kde jsou hranice?
    Obouvá se nějaký hater veřejně do vaší značky? Jak předejít potenciální krizové komunikaci? Jak se bránit, jak např. dosáhnout stažení poškozujícího obsahu co nejrychleji? Kde jsou hranice?
  • Jakých omylů se nejčastěji dopouštíme kolem autorských práv.

Vstupné na seminář pro členy PR Klubu je 390 Kč, pro všechny ostatní 890 Kč s DPH. Z akce bude pořízen záznam, který lze získat za stejnou cenu jako vstupné. Stačí se pouze registrovat a do poznámky uvést tuto informaci.

Kdo se přijde podělit o své znalosti a dovednosti

Petra Dolejšová

Petra Dolejšová je advokátka se specializací na právo v oblasti e-commerce, marketingu, ochranu osobních údajů a značky. Často a ráda předává své know how na školeních, ze kterých vynechává paragrafy, na jejich místo sází příklady z praxe, lehkost a vtip. Posluchačům se nechce věřit, že po jejích přednáškách “chtějí právní přídavek”.

Více na www.petradolejsova.cz

Tereza Ditrychová

Tereza je advokátkou specializující se na právo duševního vlastnictví, média a telekomunikace a na oblast závazkového civilního práva. Zabývá se také problematikou nekalé soutěže. Oblíbenou částí její expertízy je zejména právní posuzování reklam a sociálních sítí, u kterých je mnohdy velmi složité spojit kreativní svět marketingu a PR se suchými a přísnými právními pravidly.

Program

16:00 - 16:10 hod.

Úvodní slovo

 

Patricie Šedivá – Místopředsedkyně Výkonného výboru PR Klubu

16:10 - 16:40 hod.

Petra Dolejšová - Advokátka

 

S Petrou se pobavíme o právních možnostech na obranu ve vztahu piárista vs novinář. Zjistíme, jak správně opravovat nepřesnosti a jak pracovat s off record informacemi.

Také se dozvíme jak správně šířit cizí obsah na sociálních sítí a na zoubek se podíváme také GDPR.

 

16:40 - 17:10 hod.

Tereza Ditrychová - Advokátka Havel&Partners

 

Tereza nám prozradí, kde jsou v PR hranice kreativity a odvážnosti a jakých omylů se nejčastěji dopouštíme kolem autorských práv.

Také se zaměří na téma veřejného ,,hejtování,, značky a způsobům, jak se takovému chování bránit a v ideálním případě, jak krizové komunikaci předejít.

 

17:10 - 17:25 hod.

Závěrečná diskuse

 

 

Jak se na místo dostanete

Místo konání

IPSOS (Ve Slovanském domě)
Na Příkopě 22
11000 Praha

Kontakt pro účastníky