Umět dokonale ovládnout psaný text je pro PRistu základní předpoklad. Ale dokážeme se i po letech praxe podívat na své texty svěžím a kreativním pohledem? Zároveň i copywriting má své trendy, které nám při každodenní rutině mohou unikat.

Na co se můžete během půldenního semináře těšit?

13.00 – 13.30 hod. Co nás dneska čeká, společné seznámení a očekávání
13.30 – 14.20 hod. Zvláštnosti, záludnosti a příležitosti copywritingu v čase digitálních médií

Práce copywritera se od dob, kdy vzkvétala inzerce v novinách, rozhlase a televizi, docela výrazně změnila. Principy zůstaly stejné, ale k nepoznání se proměnil mediální prostor, trh, kontext, proces tvorby i nástroje, které při ní lze využít. Jaké jsou radosti a strasti copywriterů (a jejich klientů) 25 let poté, co Tim Berners-Lee přišel se svým WorldWideWebem? Není od věci si na tuhle otázku zkusit odpovědět už jen proto, že klasické příručky copywritingu vycházejí zpravidla z hluboce před-digitálních reálií a recepty na řešení praktických problémů dnešních kopíků v nich budeme hledat jen dost obtížně.

Pavel Šenkapoun
Copywriter, kreativec, podnikatel a písňový textař., který vede obsahově-kreativní agenturu Logos Agency. Své postřehy o copywritingu, marketingu, českém jazyce a dalších tématech publikuje na blogu Nejlepší copywriter. Se svým týmem textoval například webové stránky Komerční banky, NEWTON MEDIA či FG Forrest, vytvářel komunikační strategie a kreativní kampaně pro AERO Vodochody, ADLER, Bakker aj. Je autorem první tištěné české knihy o webovém copywritingu “Webcopywriting pro samouky”. Server ProgresGuru jej nedávno (spolu s Otto Bohušem) zařadil mezi “titány” českého copywritingu.
14.20 – 14.40 hod. Coffee break
14.40 – 15.50 hod. COPYherna – workshop pro všechny, kteří berou textařinu vážně

Víte, co je copywriterský kámen úrazu? Tváří v tvář monitoru zapomínáme být kreativní a umět se na vlastní text podívat s nadhledem. Přesto je kreativita a určitá hravost naším největším profesním trumfem. V rámci COPYherny zkusíme oživit vlastní tvořivost v kontextu různých žánrů a formátů.

Olga Pohl
Zkušená krotitelka textů, autorka a průvodkyně CopyHERNY. Píše pro weby, vymýšlí slogany a vytváří webový obsah – blogy, články, newslettery a e-booky. To vše s mottem: Šetřím slovy, ne nápady. Za sebou má pestrou skvadru zkušeností nejen na volné noze, ale také coby blogerka a PR manažerka v agentuře Hrivnak, editorka webu EDUin, správkyně newsletteru a sociálních sítích Nadace Neziskovky.cz či redaktorka a editorka v několika tištěných i on-linech médiích.
15.50 – 16.30 hod. Call to action – nalákejte čtenáře k akci

Pouze sdílet informace už nestačí. Mnohokrát naše texty musí vzbudit u čtenáře akci. Ale jak na to? Jak napsat výzvu tak, aby se čtenář registroval, stáhl si e-book nebo nakoupil? Odpovědí jsou správně zvolená slova. Podíváme se na teorii psaní výzev a na příklady z praxe. Osvojíte si ověřené copytriky, jak přimět čtenáře k akci a načerpáte čerstvou dávku inspirace.

Kateřina Vlčková
Copywriterka a překladatelka na volné noze s desetiletou praxí, která pomáhá smysluplným projektům slovy. Díky svým jazykovým dovednostem má také bohaté zkušenosti z několika mezinárodních projektů. Založila facebookovou skupinu a aktivní komunitu "Copywriteři a další psavci" s více než 1 600 členy. Na přání servíruje jednotlivcům i firmám MENU psaní.
16.30 – 17.00 hod. Závěrečné shrnutí

Kontakty pro návštěvníky

Místo konání

Etnosvět (pár kroků od I. P. Pavlova)
Legerova 40
120 00 Praha 2