Program

8.45 - 9.00 hod. Registrace
9.00 - 9.10 hod. Zahájení – představení programu semináře, řečníků a pořadatelského PR Klubu

Gabriela Bechynská, PR Klub
doc. Mgr. Petr Žantovský, Ph.D., VŠMVV
9.10 - 9.50 hod. Název přednášky: Úvod do krizové komunikace

Přednášející: Václav Pavelka, Managing Partner, Native PR
9.50 – 10.30 hod. Název přednášky: Best OFF Spolana

Přednášející: Jitka Němečková, manažerka komunikace, Spolana

Obsah: Spolana se stala synonymem pro nezvládnutou krizovou komunikaci a v povědomí veřejnosti si vybudovala image největšího zdroje znečištění široko daleko. O historických důvodech už bylo řečeno a popsáno hodně, ale může její případ sloužit i jako inspirace pro firmy, které potřebují restrukturalizovat svou vlastní reputaci?
10.30 – 11.10 hod. Název přednášky: Krizová komunikace jako cesta pro efektivní oslovení cílových skupin aneb jak se dělá „vrtěti psem“

Přednášející: Jan Hlaváč, majitel a ředitel komunikace, Mediakom

Obsah: Úmyslný výběr krizových komunikačních témat může být cestou, jak efektivně přitáhnout pozornost médií a zároveň doručit „vzkaz“ cílovým skupinám. Vyvolání krize může sloužit i k odvedení pozornosti médií od jiných témat. Komunikačních cílů lze dosáhnout i prostřednictvím negativní publicity. Kdy se to vyplatí a jaká témata zvolit?
11:10 – 11.20 hod. Přestávka
11.20 – 12.00 hod. Název přednášky: Jak vytrolit hejtra na fejsu?

Přednášející: Martin Malý, publicista, tvůrce internetových projektů

Obsah: Sociální sítě jsou svět jako každý jiný. Pouze fungují podle svých vlastních pravidel. Důležité je neztratit chladnou hlavu a nemyslet si, že na druhé straně sítě proti nám stojí démoni. Ukážeme případy firemních selhání v komunikaci na sociálních sítích, ke kterým vůbec nemuselo dojít. I případy, kdy firmy prokázaly, že dokážou proměnit hatery ve své ambasadory.
12.00 - 12.30 hod. Název přednášky: Krizový komunikátor jako postava v příběhu o svatokrádeži národního pokladu

Přednášející: David Šebek, Katedra elektronické kultury a sémiotiky, FHS UK

Obsah: Má nadnárodní korporace, která pracuje s národními značkami, které jsou po dlouhá léta průvodci našich životů, vůbec šanci „vyhrát“ krizovou komunikaci? Případová studie kauzy ukradených piškotů, respektive sporu Mondelēz vs. český národ.
12.30 – 13.00 hod. Název přednášky: 71 mrtvých uprchlíků ve firemním nákladním autě – případová studie mimořádně rozsáhlé mezinárodní krizové komunikace

Přednášející: Karel Hanzelka, mluvčí, Agrofert

Obsah: Myslíte si, že už vás v PR a krizové komunikaci nemůže nic překvapit? Může. Myslíte si, že na všechny možné krizové situace máte ve firmě komunikační manuál? Nemáte. Mohou se odehrát události, které by vás nikdy nenapadly. V srpnu 2015 proletěla všemi evropskými médii následující zpráva: Na rakouské dálnici je odstavený kamion s desítkami mrtvých uprchlíků ze Sýrie. Překvapí vás, když je na kamionu logo vaší firmy, v tomto případě slovenské drůbežářské společnosti Hyza z koncernu Agrofert.

Kontakty pro návštěvníky

Místo konání

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha
U Santošky 17
150 00 Praha 5