Media relations dnes nejsou jen tiskové zprávy a jejich distribuce novinářům. I komunikace s novináři má své trendy a technické inovace. Jak se s nimi dokáží popasovat PR profesionálové dnešních dnů? A které trendy stojí za to sledovat a které pustit z hlavy? Přijďte zjistit na náš červnový seminář, kde se o své zkušenosti podělí zástupci médií i PR odborníci.

Kdo se přijde podělit o své znalosti a dovednosti:

- Tomáš Skřivánek, šéfredaktor centrální redakce, VLTAVA LABE MEDIA a.s.
- Markéta Vozková, editorka aktuální publicistiky, Český rozhlas Plus 
- Jindřich Šídlo, Seznam Zprávy
- Michal Půr, šéfredaktor, Info.cz 

Program akce

13.00 - 13.20 hod. Úvod a představení semináře
13.20 - 14.00 hod. Markéta Vozková,
editorka aktuální publicistiky, Český rozhlas Plus / Radiožurnál

Jak vypadá práce editora publicistiky ve veřejnoprávním médiu? Jak funguje komunikace zástupců média s PR pracovníky a tiskovými mluvčími? O své zkušenosti se podělí editorka Českého rozhlasu Markéta Vozková, která má díky své praxi zkušenosti také z druhé strany. Od roku 2014 kromě pozice editorky působí v roli PR manažerky filmového festivalu Aussie & Kiwi Film Fest.
14.00 - 14.40 hod. Tomáš Skřivánek,
šéfredaktor centrální redakce, VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Tomáš Skřivánek se přijde podělit o své zkušenosti z pohledu novináře i z vedení redakce. Má dlouholetou novinářskou praxi (peníze.cz, MF Dnes, Týden a další). Od listopadu 2016 zastává funkci šéfredaktora v centrální redakci VLTAVA LABE MÉDIA. Dříve působil ve vydavatelství Mladá fronta, v posledních letech jako člen představenstva zodpovědný za deník E15, týdeníky Euro a E15 weekly, měsíčníky Profit a Strategie.
14.40 - 15.10 hod. Coffee break
15.10 - 15.50 hod. Jindřich Šídlo,
šéfreportér a autor satirického pořadu Šťastné pondělí, Seznam Zprávy

Zkušený novinář, redaktor, politický komentátor a držitel několika novinářských cen (Cena Ferdinanda Peroutky v letech 2007 a 2013, Osobnost roku v anketě Tweet roku aj.), který může mnohé naučit nejednoho PR profesionála díky své rozsáhlé praxi. Zkušenosti sbíral v Českém deníku, devět let v týdeníku Respekt, v redakci Mladé fronty DNES či České televizi. V září 2016 ohlásil odchod z Hospodářských novin, kde působil v pozici šéfredaktora politického zpravodajství a názorové sekce, a přešel do nově vznikající redakce Seznam Zprávy. Zde pravidelně uvádí satirický pořad Šťastné pondělí.
15.50 - 16.30 hod. Michal Půr,
šéfredaktor, Info.cz

Michal Půr stojí za serverem Info.cz od jeho vzniku v listopadu 2016. V rámci semináře se přijde podělit o vhled do fungování internetového média, ale i o své dlouholeté novinářské zkušenosti. Před vznikem Info.cz zastával post ředitele divize Euro a šéfredaktora týdeníku Euro vydavatelství Mladá fronta (MF). Před příchodem do MF působil sedm let v České tiskové kanceláři, kde naposledy řídil centrální redakci domácího i ekonomického zpravodajství ČTK. Předtím zde postupně zastával pozice vedoucího ekonomické redakce, vedoucího zahraniční redakce a zpravodaje v Bruselu.
16.30 - 17.00 hod. Shrnutí semináře, zpětná vazba a rozloučení

Kontakty pro návštěvníky

Místo konání

Etnosvět (pár kroků od I. P. Pavlova)
Legerova 40
120 00 Praha 2