Jaké udělat PR k filmu, aby se dostal do nominace na Oscara? Jak se dělá PR v Hollywoodu a jak se dělá v Čechách? To se dozvíte při debatě s Václavem Marhoulem, který natočil loni jeden z divácky nejúspěšnějších filmů Nabarvené ptáče.

 
 

Na jaká témata se zaměříme?

Jak probíhala propagace filmu k jeho nominaci na Oscara, co bylo stěžejní, co se podařilo a co ne?
 
Jaký byl rozdíl v propagaci filmu v Česku a v zahraničí?
 
Odpovídala návštěvnost filmu v Česku očekáváním? Co by se eventuálně dalo udělat jinak?
 
Má Václav Marhoul už připravený další film, na které by sháněl peníze, a pokud ano, bude to podobně velký projekt? 
 
A další...
 
 
Nabarvené ptáče. Pozoruhodný příběh o malém chlapci, kterého rodiče vyslali na venkov, aby ho uchránili před masovým vyvražďováním Židů. Nejúspěšnější film Václava Marhoula je zpracován na motivy stejnojmenného románu Jerzyho Kosińského, jednoho z nejvýraznějších světových spisovatelů minulého století. Snímek si získal srdce i zahraničních diváků a postoupil do užší nonimace na Oscary v kategorii mezinárodní hraný film. V rámci debaty se zaměříme na vznik a tvorbu slavného filmu včetně jeho propagace.
 
Akce je určená pouze pro členy PR Klubu, kteří mají vstup zdarma.
Děkujeme coworkingovému centru WorkLounge v Karlíně za poskytnutí prostor.
 

Kdo se přijde podělit o své znalosti a dovednosti

Václav Marhoul

Václav Marhoul je český scenárista, režisér, herec (člen Divadla Sklep a divadelního uskupení Pražská pětka), producent, podnikatel, kulturní organizátor a manažer. Jakožto manažer působil coby generální ředitel Filmového studia Barrandov, dále jako manažer uměleckého sdružení Tvrdohlaví, kde také provozoval stejnojmennou prodejní galerii. Je také členem dozorčí rady České filmové a televizní akademie. V září šel do kin jeho zatím nejúspěšnější film, Nabarvené ptáče, který Americká filmová akademie zařadila do užšího výběru nominací na Oscary.

Kontakty pro návštěvníky

Místo konání

WorkLounge
Pernerova 51
Praha

Kontakt pro účastníky

Alexandra Šebestová
+420 777 717 447
[email protected]