Na PR Worku O češtině se sešla široká skupina PR i marketingových odborníků - od jazykových nadšenců až po ty, co vedou s češtinou nekonečné boje. Markéta Pravdová, lingvistická legenda z Ústavu pro jazyk český Akademi věd České republiky, poradila, jak se vypořádat s online i offline písemnou komunikací. Další přednášky se ujal Karel Voříšek, který přítomným radil v oblasti prezentace a verbálního projevu. Celý seminář zakončil Alex Röhrich, mediální ředitel Ewing PR, se svým přednesem o správné rétorice.

Program

8.45–9.15 hod. Registrace
9.00–12.00 hod. Písemná komunikace v PR praxi

Markéta Pravdová, Ústav pro jazyk český AV ČR

Nejrůznější formy písemného projevu jsou u PR specialistů základním pracovním nástrojem. Dopisy, e-maily a jakékoli další texty jsou nejen vizitkou každého pisatele, ale vytvářejí i první dojem o firmě, úřadu či jiné organizaci. Markéta Pravdová je autorkou Akademické příručky českého jazyka, jejíž znalost, stejně jako znalost Pravidel českého pravopisu, s účastníky prověří na místě rychlým testem. Ukáže také, jak by měly vypadat obchodní i úřední dopisy podle nově vydané státní normy.
12.00–12.30 hod. Oběd
12.30–14.00 hod. Mluvený projev pokročilých

Karel Voříšek, moderátor, lektor, kouč, mediální poradce

Slovo má svou sílu, praví se. A po školení toho, jak dobře psát, logicky následuje školení, jak dobře mluvit. Karel Voříšek se zaměří na praktické tipy a triky, jak zvládnout mluvení před lidmi na veřejných akcích. Poradí také, jak zvládnout trému a stres třeba také před televizní kamerou.
14.00–14.30 hod. Coffee break
14.30–16.00 hod. Rétorika na příkladech

Alex Röhrich, pedagog a mediální ředitel Ewing PR

Alex Röhrich se ve své přednášce zaměří na kulturu mluveného projevu, kterou přednáší na několika vysokých školách. Na příkladech vybraných mediálních vystoupení ukáže, kdo dělá jaké chyby, kdo to dělá dobře a kdo špatně a v čem i jak se lze zlepšit.

Kontakty pro návštěvníky

Místo konání


Novotného lávka 200/5
110 00 Praha 1