• Jaký je rozdíl mezi stresem a syndromem vyhoření?

 • Jak si můžeme udržet nebo pracovat na svém duševním zdraví?

 • Kdy se lze se situací vypořádat a kdy už vyhledat odborníka?

 • Jak můžeme vyzrát nad permanentním nestíháním a nedostatkem času, který přímo ovlivňuje naši psychickou pohodu?
   

  Pandemie nám přinesla náročné okamžiky, které s námi zamávaly nejen v osobním, ale často i v pracovní životě. Enormní stres a zvýšený zájem novinářů, nedostatek aktivit ve volném čase, strach nejen o vlastní zdraví, ale také o zdraví našich blízkých, neustálé změny a často i nejistota. Jak může být každý z nás profíků na komunikaci při takovém množství podnětů stále vyrovnaný, efektivní, ale zároveň odpočatý? Více než kdy jindy nám uplynulé dva roky připomněly, jak je nutné pečovat o svůj vnitřní klid, psychické zdraví, odpočívat a zvládat osobní i pracovní život naplánovat tak, abychom reagovali včas a předešli vyhoření a dlouhodobějším problémům.

  A protože v PR Klubu myslíme na váš profesní i osobnostní rozvoj, zveme vás na další online webinář, tentokrát na téma "Psychohygiena pro PRisty”. Ať jste tiskoví mluvčí, manažeři či ředitelé komunikace, specialisté na exterku, pracujete s tlakem vedení i novinářů, nebo je vaším úkolem interka, eventy nebo marketing, určitě využijete rady a tipy, které jsme s našimi řečníky připravili.

   

Kdo se přijde podělit o své znalosti a dovednosti

Sandra Fridrichová

Sandra po 17 letech opustila svět korporátů a našla se ve světě startupů a mladých firem, kde nejčastěji působí v roli průvodce firem a týmů. Za tímto slovem schovává spektrum rolí, jako jsou koučka, mentorka, mediátorka, facilitátorka či poradkyně. Říká o sobě, že miluje pomáhat nefunkčním týmům najít společnou cestu a novou energii. Dodává do týmů nadhled, umí se vcítit do potřeb jednotlivých stran, umožňuje, aby probíhal dialog a ve firmě se rozproudila odvážná komunikace bez skrytých motivů a tabu. Za Soulmio nám předá rady a tipy na správný time managementu.

Simona Zábržová

Simona se pohybuje v byznysu přes 15 let a pracovala jako CEO ve společnostech Suitu, Giftisimo a Bushman. Třetím rokem se naplno věnuje startupu Soulmio, který se zaměřuje na péči o psychické zdraví ve firmách. Školí, přednáší a popularizuje různá preventivní témata v oblasti duševní hygieny. Je zakladatelkou Mental Wellness Days a autorkou komplexního programu péče a prevence duševního zdraví ve firmách. Podle Hospodářských novin a Czech Crunch patří Soulmio za rok 2020 mezi TOP 20 inovativních projektů Česka.

Lucie Šteklová

Lucie je studentkou 6. ročníku 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. V Loono působí více než tři roky, nejprve se věnovala školení workshopů a moderování veřejných debat s odborníky. Více než rok má na starosti vedení týmu odborného obsahu a je spoluautorkou nejnovější Loono kampaně Dobré nitro, která se zabývá prevencí duševních onemocnění. Loono reprezentuje i na veřejných akcích – například na online konferenci Mladých Lékařů, kde mluvila na téma “Jak naučit lidi, že prevence má smysl”. Přednášela i pro studenty studijního programu Healthcare Administration na Baruch College univerzity CUNY ve Spojených státech.

Program

17.00 - 17.10 hod.

Úvod 

Kateřina Pavlíková – členka Výkonného výboru PR Klubu

17.10 - 17.30 hod.

Simona Zábržová – zakladatelka a CEO startupu Soulmio

 

Se Simonou se podíváme na to, jaký je rozdíl mezi stresem a syndromem vyhoření. Prozradí nám také pět praktických tipů, jak se starat o své duševní zdraví, ale i osobní příběh, proč Soulmio založila.

 

17.30 - 18.00 hod.

Lucie Šteklová – studentka 6. ročníku 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, školitelka neziskové organizace Loono a spoluautorka nejnovější kampaně Dobré nitro

 

Duševní onemocnění nyní v Česku trápí až 30 % lidí, před pandemií to však bylo pouze 20 %. Kde leží hranice, kdy se s duševními potížemi vypořádáte sami a kdy už je potřeba navštívit odborníka? Jak mluvit s blízkými, kteří se se nám s problémy svěří? Jak jim vůbec předcházet a pečovat tak o své Dobré nitro? 

18.00 - 18.20 hod.

Sandra Fridrichová – koučka a mentorka, která se v Soulmiu věnuje i time managementu
 

Většina pracujících mluví o tom, že nestíhá, nemá čas a že potřebuje být efektivnější.

Rady o tom, že si máme vést seznam úkolů s termíny, lépe prioritizovat či delegovat, známe. Ale ani to často nevede k tomu, že se s pokojným výrazem zvedneme večer od práce s pocitem, že máme hotovo a v hlavě nám nezní děsivé „permanentně nestíhám“. Co s tím? Co se nám odehrává v mysli, co nás brzdí a limituje a jakými cestami to hacknout? Podíváme se na time management z jiného pohledu. 

 

18.20 hod. Závěrečná diskuze


 

Místo konání

Microsoft Teams

Kontakt pro účastníky