Program

12.30 - 13.00 hod. Příchod hostů a registrace
13.00 – 13.15 hod. Zahájení – představení programu semináře, řečníků a pořadatelského PR Klubu

Adéla Jansová, PR Klub
Petra Macháčková, PR Klub
13.15 – 14.00 hod. Jak se změnily nákupní postupy za posledních deset let a jak změn využít s použitím konzultativního přístupu

I poskytovatelé PR služeb se musí přizpůsobovat aktuálnímu vývoji a změnám na straně klientů. Jakým způsobem s nimi komunikovat dnes? Co se změnilo od dob minulých a jak dnes vhodně zaujmout? Už nestačí požadavky na schůzku, informativní představení služeb nebo nabídka. Na to lidé nemají čas ani chuť. Jak oslovit a zaujmout klienta s použitím konzultativního přístupu poradí zkušený lektor Miroslav Princ.

Miroslav Princ, autor knihy Jak uspět při obchodním telefonování
Miroslav Princ za jednadvacet let své praxe udělal v různých obchodních rolích tisícovky telefonátů a vedl tisíce obchodních jednání v různých zemích Evropy, v USA a Kanadě. Dnes autor bestselleru o obchodním telefonování předává své posbírané zkušenosti s telefonickým i osobním vyjednáváním obchodníkům a vedoucím obchodních týmů prostřednictvím různých nástrojů, médií, publikací, školení a dalších osobních aktivit.
14.00 – 14.30 hod. Žít vztahy se zákazníky

Dělat obchod systematicky. Mít čistý stůl. Dopředu vědět, kolik toho každý měsíc zobchoduju. To všechno… (chvíle napětí) ... jde. Jenže to nestačí. Dnes vyhrávají ti, kteří zákazníkům jen neprodávají, ale kteří o ně skutečně pečují. Martin Bazala, ředitel společnosti RAYNET, poradí, jak ze vztahů se zákazníky udělat obchodní setrvačník.

Martin Bazala, ředitel, RAYNET CRM
Martin Bazala řídí ostravskou technologickou firmu vyvíjející nejpoužívanější české on-line CRM. Úspěšně zavedl metody otevřeného řízení - od všem přístupných porad po veřejné platy. Vedení obchodu se věnuje přes 11 let a konzultačně pronikl hluboko do byznysu stovek firem.
14.30 – 15.00 hod. Přestávka
15.00 – 16.00 hod. Jak uspět s nabídkou PR služeb. Klíče k získání nejen účtu, ale především srdce klienta
15.00 - 15.30 hod. Jak získávat klienty skrze výběrová řízení

Chcete-li získat nového klienta, pak ve většině případů budete muset absolvovat nějakou formu výběrového řízení. Je pochopitelné, že většina klientů si chce vybírat z několika nabídek. Výběrové řízení je pro řadu agentur šance, jak získat zajímavé klienty. Výběrové řízení je současně ovšem i velká zátěž a náklad, který se vám nikdy nemusí vrátit. Co znamená účast ve výběrovém řízení, kdy stojí za to a kdy naopak ne? Na co si dát pozor a jak zaujmout klienta, aby si vybral právě vás, poradí Radek Vítek, Executive Director přední české agentury PR.Konektor.

Radek Vítek , Executive Director, PR.Konektor
Radek Vítek působí v oblasti PR téměř 25 let. Do PR.Konektoru přešel z v roce 2015 agentury Ogilvy Public Relations, kde působil na pozici ředitele od roku 2007. Profesní dráhu zahájil v roce 1992 v agentuře PRAGMA Communications, jedné z prvních PR agentur na českém trhu. Téměř 10 let řídil také českou pobočku mezinárodní PR sítě GCI Group. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti korporátní i produktové komunikace, change management, krizové komunikace nebo Public Affairs.
15.30 - 16.00 hod. Doporučení - nejcennější zdroj nových klientů

Ne nadarmo se říká, že doporučení funguje lépe než jakákoli reklama. V ADisonu to platí téměř 100%. Aby to fungovalo, je však potřeba tří věcí - práce, které nese slíbené výsledky, snaha neustále posouvat sami sebe i klienta a vztah, který často překračuje rovinu klient - dodavatel.

Alžběta Fridrichová, ředitelka ADison
Alžběta Fridrichová (Pavlínová) je ředitelkou a spolumajitelkou agentury ADison, kterou založila před třemi lety. ADison se zaměřuje na integrovanou PR komunikaci a mezi jeho klíčové klienty patří Bohemia Sekt, Reckitt Benckiser, Pivovar Litovel, Renocar aj. Alžběta má za sebou desetiletou praxi v oboru, na kontě několik Českých cen za PR a zkušenosti s prací pro společnosti AkzoNobel, 3M, Pedigree, IKEA, Pfizer, Janssen Cilag aj. Primárně se zaměřuje na tvorbu komunikačních strategií a řízení integrovaných kampaní zahrnujících více kanálů i nástrojů marketingové komunikace.
16.00 – 16.30 hod. Chyby PR agentur při výběrových řízeních z pohledu klienta: Čeho byste se měli vyhýbat, pokud chcete uspět s PR nabídkou

Co rozhoduje o tom, zda vás potenciální klient vůbec pozve k prezentaci? Jakých chyb se vyvarovat, na co se připravit? Jak moc je důležité znát toho, pro koho chcete pracovat? Rozprava o tom, jak zvýšit šanci na úspěch a získání nového klienta.

Martina Kemrová, T-Mobile
Martina Kemrová pracuje v T-Mobile od roku 2002, v současné době jako senior manažerka firemní komunikace. Je zodpovědná za oblast externího PR (media relations, CSR, speakers´ opportunities), má zkušenosti i s interní komunikací, marketingem a sociálními sítěmi. Předchozí praxi získala na různých pozicích v PR a marketingu v telekomunikační společnosti Aliatel a Českém rozhlase.
16.30 – 16.45 hod. Prostor pro dotazy a diskuzi
16.45 – 17.00 hod. Shrnutí a rozloučení, prostor pro networking

Kontakty pro návštěvníky

Místo konání

Česká vědecko-technická společnost
Novotného lávka 200/5
110 00 Praha 1