• Jak se proměnila práce s influencery v dalším covidovém roce? 

  • Čeho při komunikaci využívají hlavní hráči mezinárodních značek?

  • Změnilo se chování influencerů a jejich přístup k projektům? Na co si musíte dát pozor?

  • Kdy se influenceři dopouštějí nelegálního chování?

  • Jak efektivně změříte zásah publika a dopad komunikace?

 

Přijďte si poslechnout špičky české a slovenské komunikační sféry. Nasdílí s vámi dobré, ale i špatné příklady a novinky z každodenní praxe. Představí vám konkrétní momenty, které vedly jejich značky k úspěchu a zvýšení povědomí. Prozradí, proč právě oni sbírají ohlasy a ocenění za své kampaně a mezinárodní projekty. A nakonec se dozvíte, co přináší Kodex influencera a proč je pro vás důležité o něm vědět.


Představujeme vám:

  • Jitka Pajurková – Ředitelka PR a komunikace pro Českou republiku a Slovensko McDonald’s
  • Juraj Kováč – Kreativní ředitel a partner This is Locco (držitelé ocenění Grand Prix Nejlepší agentura v soutěži Zlatý středník 20/21)
  • Petr Vančura – Spoluzakladatel profilu Svět influencerů a platformy Férový influencer
      

Akce je připravena exkluzivně pro členy PR Klubu a je zdarma.

Chcete se stát naším členem? Přihlášku najdete zde.

 

Kdo se přijde podělit o své znalosti a dovednosti

Juraj Kováč

Kreatívny riaditeľ a partner v agentúre THIS IS LOCCO, kde pôsobí 8 rokov. Copywriter, ideamaker, v minulosti občasný designér a programátor. Prezident klubu najúspešnejších kreatívcov - ADC Slovensko. Vyštudoval marketing na Trnavskej FMK UCM. V agentúre THIS IS LOCCO tvorí crossline kampane, ktoré spájajú kultúru, kreativitu a technológie, tie prinášajú zákazníkom zážitok a klientom zisk.

Pracoval na značkách z rôznych sektorov od FMCG cez finančné služby, až po tech a automotive. Ocenenia z Effie, Zlatého klinca - vrátane Grand Prix, Digital Pie, PIAF, Zlatá Pecka, Cannes Young Lions, Cresta Awards, Golden Drum, New York Festivals nebo Prokop. S kampaní Bejby Blue získal ocenění Grand Prix Nejlepší agentura Zlatého středníku 20/21 a 1. místo ve dvou kategoriích.

Jitka Pajurková

Jitka Pajurková je ředitelkou PR a komunikace společnosti McDonald’s pro Českou a Slovenskou republiku. Do její kompetence spadá Public Relations, Public Affairs, Community Management a CSR. Aktuálně se věnuje spolu se svým týmem komunikaci projektů s celospolečenským přesahem, jako je McDonald’s Cup a rozvíjení pohybu dětí, podpoře místních komunit a tématům, která se týkají udržitelnosti a vlivu společnosti McDonald’s na krajinu, v místech, kde působí. Je také členkou ve správní radě nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

V PR působí už více než 15 let, do McDonald’s přišla ze společnosti O2, kde měla na starosti zejména produktovou komunikaci a komunikaci nadačních a CSR témat. Projekty, na kterých pracovala, uspěly i v zahraničí – projekt „Svoboda není samozřejmost“ (ve spolupráci s O2 Slovensko) získal v roce 2018 cenu SABRE Awards a projekt „České děti v kybersvětě“ uspěl v listopadu 2019 na prestižní mezinárodní PR soutěži European Excellence Awards.

Petr Vančura

Petr Vančura je spoluzakladatelem profilu Svět influencerů a platformy Férový influencer, v rámci kterého vznikl Kodex influencera. Kodex popisuje pravidla spolupráce značek a influencerů a správné označování reklam. V současnosti Petr pracuje na pozici Commercial Director společnosti GroupM, dříve působil 5 let jako Head of interaction v mediální agentuře MediaCom.

Program

17.00 - 17.10 hod.

Úvod 

Patricie Šedivá – místopředsedkyně Výkonného výboru PR Klubu

17.10 - 17.30 hod.

Jitka Pajurková – Ředitelka PR a komunikace pro Českou republiku a Slovensko McDonald’s

 

Influencer marketing ke značce McDonald's odjakživa patří. Propagace novinek či signature produktů je každodenní chléb (nebo žemle?), ale co když dojde na témata z oblasti CSR nebo udržitelnosti? Jak se pro největší světový řetězec rychlého občerstvení hledá a získá celebrita, která propaguje udržitelnost, nebo jak pomocí známého satirika získat peníze pro nadační fond v bitcoinech? O nových cestách v influencer marketingu, nástrahách a přínosech zapojení známých tváří do komunikačních kampaní u nás v McDonald's.

17.30 - 18.00 hod.

Juraj Kováč – Kreativní ředitel a partner This is Locco (držitelé ocenění Grand Prix Nejlepší agentura v soutěži Zlatý středník 20/21)

 

Tvoriť úspešné kampane pre mladých ak predávate veci ktoré sú pre nich „uncool“ je výzva, mladá cieľovka je nám vzidialená a sú náročný na trendovosť komunikácie, vedia prekuknúť reklamu a žijú si vo vlastných subkultúrach.
Povieme si čo nás naučili 2 roky s Tatra bankou a virtuálnou influencerkou Bejby Blue. Ako sa nám podarilo preniknúť do kultúry mladých a stať sa digitálnou ikonou.
Prejdeme si ako vyberať influencerov na túto náročnú cieľovku a ako s nimi pracovať aj v segmentoch ktoré idú úplne mimo nich, napríklad lekárne na case study Dr.Max a kampani Level UP.

18.00 - 18.30 hod.

Petr Vančura – Spoluzakladatel profilu Svět influencerů a platformy Férový influencer

 

Profil Svět Influencerů se již třetím rokem zaměřuje na nekalé obchodní praktiky v oblasti influencer marketingu a za tu dobu si vysloužil přezdívku "soudci českého instagramu". Co všechno se může stát, pokud vaše kampaň nebude označená nebo nebude respektovat další zákonné požadavky? Proč by vás neměl zajímat jenom počet interakcí na profilu influencera? A co všechno obsahuje etický kodex? Nejen na tyto otázky se vám pokusí odpovědět jeden ze spoluzakladatelů tohoto profilu.

 

18.30 Závěrečná diskuze

 

Místo konání

Microsoft Teams

Kontakt pro účastníky