Jenom hezky psát dnes nestačí. PR hrdina 21. století musí ovládat mnoho (nejen) technických vymožeností na 120 procent. Umět udělat dobré fotky pro média, nahrát krátký rozhovor, ale i umět zanalyzovat efektivitu webových stránek. Praktický seminář, který rozšíří obzory každému PRistovi, který nechce zůstat pozadu.

Čemu se budeme věnovat a na koho se můžete těšit?

13.00 – 13.20 hod. Zahájení a představení semináře

Adéla Jansová, PR Klub
13.20 – 13.50 hod. Mobil umí fotit lépe, než si myslíte

Jan Rybář, novinář, fotograf a držitel ocenění Czech Press Photo

Využijte technických dovedností chytrého telefonu, který nosíme všichni v kapse. I z mobilu můžou vzniknout kvalitní snímky, které oceníte vždy, když nemáte po ruce profesionálního fotografa. Jak na to poradí zkušený lektor, fotograf a novinář Honza Rybář, který už naučil v rámci svých kurzů fotit více než třináct stovek lidí.
13.50 – 14.20 hod. Základy grafiky pro negrafiky aneb Když grafik nemá čas

Hana Klimentová, lektorka Czechitas

Jak si poradit, když grafik nestíhá a vy potřebujete jen rychlou úpravu pro dnešní článek na Facebook? Ukážeme si, jak drobné grafické úpravy zvládnout sami a prostřednictvím nástrojů, které jsou zdarma. Poradí Hana Klimentová, milovnice IT, která se výukou grafických a programovacích dovedností věnuje už od střední školy, nyní také skrze projekt Czechitas.
14.20 – 14.50 hod. Coffee break
14.50 – 15.20 hod. Jak se zorientovat v dění na vlastním webu

Tomáš Kumsta, Medio Interactive

Čísla jsou neprůstřelný argument. Využijte je ve svůj prospěch a ovládněte znalost dění na vašem firemním webu na jedničku. Tomáš Kumsta z agentury Medio poradí, jak se zorientovat v analytikách webu a umět vyčíst ta správná data.
15.20 – 16.00 hod. Online spolupráce - ulehčete si práci skrze sdílené dokumenty

Pavel Minář, školitel Google Suits

Zapomeňte na první draft, verzi po úpravách nebo final! Proč si komplikovat život posíláním různých verzí dokumentů, když můžete pracovat ve více lidech na jednom společném dokumentu a přitom přehledně a bez zmatků. To je kouzlo G Suite, které dokáží výrazně usnadnit život (nejen) mnoha PRistům. Jak efektivně využívat nástroje sdílených dokumentů poradí dlouholetý školitel a specialista na G Suite Pavel Minář (přes 350 školení - od menších firem až po Kofolu, Českou spořitelnu nebo ERSTE).
16.00 – 16.30 hod. Zpracování MP3 nahrávek pro rozhlas

Barbora Kladivová, redaktorka Českého rozhlasu

Napsat článek na míru není pro nikoho problém, ale jak se poprat s příspěvkem pro rozhlas? Jak připravit obsah na míru rozhlasovým stanicím? S technickými vymoženostmi, které nosíme po kapsách, to není žádný problém. Jen je potřeba vědět, jak na to, čeho se vyvarovat a na co si dát pozor. Praktický návod prozradí zkušená novinářka z Českého rozhlasu Barbora Kladivová.
16.30 – 16.50 hod. Závěr a shrnutí semináře

Kontakty pro návštěvníky

Místo konání

Etnosvět (pár kroků od I. P. Pavlova)
Legerova 40
120 00 Praha 2