Kdo jsou podle odborníků nejlepší mluvčí v ČR? Startuje nominace do oborové soutěže Mluvčí roku 2019

Nový ročník soutěže Mluvčí roku právě začíná. Téměř 300 expertů na oblast public relations a zkušených novinářů zahajuje nominace kandidátů na prestižní oborové ocenění. V roce 2019 se budou hledat špičkoví experti ve třech kategoriích: Nejlepší mluvčí veřejného sektoru, Nejlepší mluvčí soukromého sektoru a PR tým roku.

Soutěž oceňuje nejlepší mluvčí, tedy odborníky v oblasti PR a komunikace, kteří přímo vytvářejí obraz firem a institucí. Jejím cílem je upozornit na profesionální a etickou práci mluvčích a celkově přispět ke správné prezentaci této profese u odborné i laické veřejnosti.

Letošní ročník vyhlašuje profesní organizace PR Klub sdružující více než 150 expertů na komunikaci z řad ředitelů komunikace, tiskových mluvčí, PR manažerů a konzultantů. Navazuje tak na tradiční ocenění Tiskový mluvčí roku, které začal Český klub mluvčích společně s Komorou Public Relations udělovat již v roce 2003. Jejich zástupci se na výběru podílejí i letos.

Mluvčí není papoušek před kamerou. Měl by to být profesionál, a proto chceme ty nejlepší vyzdvihnout. Vítěze vybere porota složená zhruba ze tří desítek komunikačních profesionálů, novinářů i některých někdejších držitelů prestižní ceny,“ vysvětluje Martin Opatrný, předseda komise pro práci mluvčích PR Klubu.

Ocenění v jednotlivých kategoriích získají ti, jejichž práce podle názoru odborných hodnotitelů nejvíce naplňuje kvalitativní standardy profese včetně etických principů a přispívá k jejímu pozitivnímu vnímání širokou veřejností.
Vítěze vyhlásí PR Klub na galavečeru 17. října 2019.

Kontakt pro média

Pavel Vlček,
předseda Výkonného výboru